تزریق بوتاکس

بوتاکس


 

بیش از 20 سال است که از بوتاکس برای جوان‌سازی صورت و موارد درمانی استفاده می شود به طوریکه امروزه در حوزه زیبایی و جوان‌سازی صورت یکی از محبوب‌ترین و پرتقاضاترین خدمات زیبایی برشمرده می‌شود که مورد تایید سازمان FDA نیز می باشد. مهمترین موارد کاربرد بوتاکس در جوان‌سازی صورت شامل خطو اخم، خطوط دور چشم، خطوط افقی پیشانی می باشد.

با افزایش سن، انقباض عضلات صورت، تابش نور خورشید و یا اثر جاذبه زمین خطوط چین و چروک به ویژه در نواحی خط اخم، خطوط دور چشم و نواحی پیشانی به علت انقباض مکرر عضلات زیرین صورت و پیش فعالی پدیدار می‌شوند که می توانند بر اثر حالات میمیک صورت مانند لبخند، تعجب و اخم به خطوط دائمی تبدیل شوند. در همین راستا برای پیشگیری و درمان چین و چروک‌های صورت و ایجاد چهره‌ای زیبا، شاداب و جوانسازی صورت از بوتاکس استفاده می‌شود. اثربخشی بوتاکس برای جوانسازی صورت به این صورت است که این ماده پروتئینی خاصل از باکتری کلوستریدیوم بوتولینوم (همان بوتاکس)، با انسداد مسیر پیام‌های عصبی به ماهیچه‌های اطراف محل تزریق بوتاکس، سبب بي‌حس كردن عضلات و کاهش فعالیت‌های ماهیچه نواحی تزریق می‌شود و بدین ترتیب سبب کاهش میزان چین و چروک‌ها می‌گردد.

 

بوتاکس دیسپورت انگلیس (Dysport) بهترین مارک بوتاکس ایران

 

کلینیک سرخ با اتکاء به سالها تجربه و دانش و بهره گیری از کادر درمانی و پزشکان متخصص پوست و بوتاکس با استفاده از با کیفیت‌ترین و پیشرفته‌ترین فناوری‌ها و ابزارهای بوتاکس از  بوتاکس دیسپورت انگلیس (Dysport) به عنوان بهترین مارک بوتاکس ایران و دارای مجوز وزارت بهداشت و تاییدیه FDA برای تزریق بوتاکس صورت و در کل بوتاکس استفاده می کند تا جوان‌سازی صورت را با از بین بردن چین و چروک‌ها و ایجاد صورتی جذاب و زیبا برای شما به ارمغان بیاورد. دیسپورت بهترین مارک بوتاکس تاکنون توسط بسیاری از شرکت‌های بزرگ بین المللی تهیه شده است که کاربردش در بسیاری از مراکز معتبر پزشکی بسیار اثرگذار و با کیفیت گزارش شده است.

در صورتی که از بهترین مارک بوتاکس ایران برای انواع بوتاکس استفاده شود می‌توان گفت عوارض بوتاکس مانند عدم تقارن ابرو ( از نامحسوس تا مشخص و واضح) صفر است. در همین راستا انجام تزریق بوتاکس توسط تیم درمانی و پزشکان متخصص برای جلوگیری از هر گونه اشتباه کوچک در تزریق بوتاکس حائز اهمیت است. از دگر سو کلینیک سرخ با استفاده از بهترین مارک بوتاکس ایران تضمین داده است که تزریق بوتاکس کمترین عوارض را برای بیمار در پی خواهد داشت و حتی در اکثر مواقع این عوارض اصلاً وجود ندارند.

 

کاربردهای بوتاکس برای جوانسازی صورت :

 

  • پیشگیری و درمان چروک بعد از 20 سالگی
  • درمان خطوط نواحی پیشانی، خطوط دور چشم و خط اخم
  • درمان سیاهی اطراف چشم
  • شیوه درمانی مناسب برای لیفت ابرو بدون نیاز به جراحی (بالابردن ابرو)
  • درمان تعریق زیاد کف دست و زیر بغل با انسداد سیگنالهای عصبی ارسال شده از سوی غدد تعریقی
  • اصلاح لبخند لثه ای با تزریق بوتاکس و کاهش فعالیت عضلات بالا برنده لب
  • کاهش فرآیند پیری و متعادل سازی صورت با روش تزریق بوتاکس چانه

 

 

 

روش انجام بوتاکس و ماندگاری آن

زمان تزریق بوتاکس در حدود 10 الی 15 دقیقه طول می‌کشد اما تزریق بوتاکس توسط پزشک متخصص کلینیک سیب سرخ، در کمتر از 10 دقیقه و به صورت سرپایی صورت میگیرد. تزریق بوتاکس به دلیل استفاده از سوزن‌های بسیار ریز بدون درد بوده و نیازی به بی‌حسی ندارد. پزشک متخصص پس از ضدعفونی کردن پوست صورت، مقداری بوتاکس را به بالای ابروها، اطراف چشم‌ها، پیشانی و ابرو با استفاده از یک سرنگ انسولین تزریق می نماید و  فرد پس از تزریق بوتاکس می‌تواند به کارهای روزمره خود ادامه بدهد. خاطرتان باشد که روی محل تزریق انگشت خود را فشار ندهید و تا 4 ساعت پس از تزریق نباید خوابید زیرا سبب پخش شدن بوتاکس در نواحی دیگر و بروز اثرات نامطلوب بر روی پوست می‌شود.

میزان اثرگذاری بوتاکس

 

دو ساعت پس از تزریق اثرات بوتاکس شروع شده و طی 3 الی 5 روز اثرات آن به وضوح نمایان می‌شود و حداکثر اثرات بوتاکس را تا 14 روز بعد از تزریق بوتاکس مشاهده خواهید کرد. دوام بوتاکس برای جوانسازی صورت حدود 6 ماه به طول می انجامد و پس از 6 ماه  تا حدود 30 درصد، می‌توانید بهبود صورت گرفته بر روی جوانسازی صورت را در مقایسه با پیش از تزریق بوتاکس مشاهده کنید. بسیاری از بیماران باید هر چند ماه یکبار تزریق بوتاکس خود را تجدید کنند تا در اثر تزریق مکرر عضلات یاد میگیرند که دیگر منقبض نشوند و در نهایت فواصل تزریق ها بیشتر شده و دیگر نیازی به تزریق نیز نخواهد بود.

هزینه انجام بوتاکس بسته به نواحی مورد درمان می تواند متغیر باشد. برای درک مناسب از هزینه بوتاکس در جلسه مشاوره با پزشک متخصص سوالات خود را در زمینه بهترین نوع بوتاکس، ورزش بعد از بوتاکس، هزینه بوتاکس، خوابیدن بعد از بوتاکس، افتادگی پلک پس از بوتاکس، عوارض بوتاکس، عوارض بوتاکس، مراقبت‌های بعد از بوتاکس، قیمت بوتاکس، اثر بوتاکس بعد از چندین روز و  سایر موارد بپرسید.

 

 

مراقبت‌های پس از تزریق بوتاکس برای جوانسازی پوست صورت

 

تا یک ساعت پس از بوتاکس برای رفع چین و چروک صورت و جوانسازی صورت با عضلات صورت کاری نداشته باشید و صورت را تا 4 ساعت بعد از تزریق خم نکنید. تا یک روز بعد از تزریق از آرایش کردن، استحمام یا شست و شوی صورت بپرهیزید. در زمان خواب هم 2 بالش اضافه در دو طرف صورت خوب برای عدم چرخش به چپ و راست صورت، در نظر داشته باشید.

البته توجه داشته باشید زنان باردار و شیرده، مصرف کنندگان داروهای ضد انعقاد (مانند وارفاین یا هپارین)، مصرف کننده آمینو گلیکوزید یک هفته قبل از تزریق بوتاکس پیشانی، افراد دارای بیماری‌های عصبی عضلانی (مانند میاستنی گراویس و ALS) و یا بیماران دارای نارسایی کلیوی نباید بدون مشورت با پزشک متخصص از تزریق بوتاکس استفاده کنند.