ابرو در جلوه بخشی و فرم دهی به چشم ها و زیبایی صورت نقش اصلی را ایفا می کند. به همین دلیل کاشت ابرو یکی از پرطرفدارترین عمل های کاشت مو در جهان است. در گذشته برای فرم دهی و زیبایی ابرو از تتو ابرو استفاده می شده است به دلیل مشکلات زیاد این کار و با ورود روش های نوین کاشت مو این روش تقریبا منسوخ شده و کاشت موی ابرو برای زیبایی و ترمیم ابرو بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. با عمل ابروی جدید شما می توانید ابروهایتان را پرپشت کنید و آن طور که می خواهید به آنها شکل و فرم دهید.

کاشت ابرو

روال معمول کاشت موی ابرو

کاشت موی ابرو شامل 4 مرحله مهم است :

  • انتخاب فرم مناسب با مشورت پزشک
  • مهیا کردن موی مناسب برای کاشت موی ابرو
  • زاویه بندی مناسب موهای کاشته شده توسط پزشک
  • کاشت صحیح ابرو با توجه به مشخصات بیمار

کاشت موی ابرو با یک عمل سرپایی و با بی حسی موضعی یا در موارد نادر با بیهوشی کامل در یک جلسه یک تا سه ساعته انجام می شود. البته زمان انجام جراحی با توجه به نوع جراحی متفاوت است، نصف زمان جراحی برای برداشت موهای ابرو صرف می شود و در نصف دیگر زمان، موهای آماده شده در ناحیه مورد نظر کاشته می شوند.

کاشت ابرو

انتخاب فرم مناسب

انتخاب فرم مناسب ابرو بستگی به علاقه خود فرد دارد و ناشی از برداشت وی از زیبایی است، معمولا افراد عکس هایی از مدل های ابرو را به پزشک نشان می دهند و خواستار اجرای آن می شوند، علاوه بر این جراح با توجه به دانش و تجربیات خود پیشنهادهایی را به فرد درخواست کننده می دهد.

انتخاب موی مناسب برای کاشت ابرو

معمولا در این روش کاشت از موهای بدن فرد برای کاشت ابرو استفاده می شود این موها از ناحیه های مختلف مانند موهای سر در نزدیکی گوش که ضخامت کمتری دارند برداشته می شود، این مرحله بسیار مهم و نیاز به مهارت فراوان دارد تا موی مناسب برای شما آماده شود، سعی می شود تا موهای انتخاب شده ضخامت موهای قبلی ابروی شما را داشته باشد و تراکم موها در این ناحیه زیاد باشد.

زاویه بندی مناسب ابرو

مهم ترین بخش در عمل ابرو بعد از آماده کردن موی مناسب نحوه زاویه بندی بخش های ابرو است، ابرو به سه بخش تاج، بدنه و دم تقسیم بندی می شود که زاویه بندی موی کاشته شده در این نواحی فرق دارد. موهای ابرو باید طوری کاشته شوند که حالت عمودی پیدا نکنند. زاویه تاج و دم با توجه به مدلی که قرار است اجرا شود تعیین می شود، در قسمت بدنه زاویه کاشت موها باید به تدریج از تاج به سمت دم کم شود و موها باید با زاویه تقریبا صفر درجه و مماس کاشته شوند

نکات مهم

  • عمل ابرو را در مراکز درمانی معتبر و قانونی انجام دهید. عمل ابرو به متخصص دارای تجربه نیاز دارد و حساسیت ها و نکات فنی زیادی در این کار وجود دارد، پس در انتخاب مرکز مورد نظر و پزشکی که قرار است این کار را انجام دهد نهایت دقت را داشته باشید.
  • پس از عمل ابرو،  ناحیه مورد نظر دچار خارش و تورم می شود، برای رفع خارش از پمادهایی که دکتر برای شما تجویز می کند استفاده کنید و ناحیه مورد نظر را مورد خارش قرار ندهید این عوارض زودگذر هستند اما اگه به مدت طولانی ادامه پیدا کردند به دکتر خود مراجعه کنید.همچنین سعی کنید از آرایش صورت حداقل به مدت یک هفته خودداری کنید.
  • موهای کاشته شده مانند موهای سر بیشتر از موهای معمولی ابرو رشد می کنند و نیاز به نگهداری و کوتاه کردن دارند. بهتر است به صورت منظم و دوره ای آن ها را اصلاح کنید.
  • بعد از عمل ابرو ممکن است کمی کبودی یا تورم در ناحیه مورد نظر رخ دهد برای رفع این مشکل در محل مورد نظر کمپرس آب گرم قرار دهید.
  • عملابرو نیاز به زمان دارد تا موهای کاشته شده با محیط جدید تطابق پیدا کنند پس انتظار نداشته باشید تا بعد از چند روز شاهد موهای پرپشت و زیبا باشید حداکثر تا 6 ماه شما باید صبر کنید تا نتایج اصلی را مشاهده کنید.
  • حتما داروهایی را که پزشک تجویز می کند سر موقع استفاده کنید، این کار باعث ترمیم سریع تر ناحیه ابرو و جلوگیری از عفونت خواهد شد.